Корисні матеріали

Права та обов'язки батьків

Права батьків

• Право на забезпечення з боку держави загальнодоступності і безкоштовності отримання їх дітьми основної загальної освіти.
• Право вибору для своїх дітей (до отримання ними основної загальної освіти) форм освіти і видів освітніх установ.
• Право на прийом дітей для навчання в освітні установи, розташовані, які за місцем проживання, так і ні.
• Право на прийом у освітні установи дітей 7-го року життя здійснюється при досягненні ними до 1 вересня навчального року віку не менше 6 років.
• Право на ознайомлення з Статутом освітньої установи і іншими установчими документами школи, що регламентують організацію освітнього процесу.
• Батьки мають право на ознайомлення з правилами внутрішнього розпорядку; списками органів державної влади, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб (із зазначенням способів зв'язку з ними) за місцем знаходження зазначених освітніх та інших установ, що здійснюють контроль і нагляд за дотриманням, забезпеченням і захистом прав дитини.
• Право брати участь в управлінні освітньою установою, в якому навчаються їхні діти.
• Право на ознайомлення з ходом і змістом освітнього процесу, а також з оцінками успішності своїх дітей. (На повну інформацію про навчальний процес).
• На додаткову зустріч з вчителем, якщо батьки вважають, що на те є підстави.
• Право захищати права та інтереси дитини
• У випадку конфлікту між батьками  і вчителем, між вчителем та учнем, а також у разі конфлікту між самими учнями батьки мають  право перевести дитину (з відома адміністрації) в інший клас.
• Право за наявності підстав для скарги на школу або викладача попередньо обговорювати питання з директором школи і вчителем, який має до цього відношення.
• Висловлювати обґрунтовану критику на адресу школи на батьківських зборах, а також при зустрічі з директором школи.
• Право на допомогу з боку держави у виконанні своїх обов'язків по навчанню і вихованню дітей.
• Батьки (законні представники) мають право надавати "добровільні пожертвування і цільові внески".
• Право на ознайомлення з матеріалами про використання бюджетних і позабюджетних коштів на розвиток освітньої установи.
• Мають право бути присутніми на педрадах і брати участь в обговоренні в разі, коли розбирається питання про успішність та поведінку їх дитини.

Обов'язки батьків

• Батьки зобов'язані захищати дитину від усіх форм фізичного чи психологічного насильства, образи чи зловживань, недбалого і брутального поводження, експлуатації і самим не допускати насильства будь якого виду над дитиною, відсутністі турботи про дитину
• Батьки повинні піклуватися про стан психічного та фізичного здоров'я, моральний розвиток дитини.
• Батьки та особи, які їх замінюють, несуть відповідальність:
1) за злісне невиконання обов'язків по вихованню та навчання   дітей, що не досягли віку 18 років.
2) за споживання ними наркотичних речовин без призначення лікаря або за вчинення ними інших правопорушень.
3) за дрібне хуліганство, або хуліганство, скоєне підлітками у віці від 14 до 16 років.
• Батьки (законні представники) учнів, вихованців зобов'язані виконувати статут освітньої установи.
• Батьки (законні представники) учнів, вихованців несуть відповідальність за їх виховання, отримання ними основної загальної освіти, а також за створення необхідних умов для здобуття дітьми освіти.
• Батьки (законні представники) зобов'язані у разі заподіяної матеріальної шкоди неповнолітнім відшкодувати збиток.
• Батьки (законні представники) зобов'язані регулярно відвідувати батьківські збори, відвідувати школу на запрошення класного вихователя або адміністрації.
• Постійно контролювати відвідуваність занять і успішність дитини, виконання домашніх завдань і результати навчального процесу.
• Забезпечити всім необхідним для відвідин школи (канцелярські товари, спортивна форма).
• Відпускати дитину на позакласні шкільні заходи, якщо дитина здорова і сам того бажає.
• Не відволікати вчителя під час уроку питаннями, телефонними дзвінками.
• Зобов'язані регулярно перевіряти щоденник дитини.
• Стежити за зовнішнім виглядом дитини.

·         Мінестерство освіти і науки України

·         Освітній портал фізико математичної гімназії  №17  м. Віннмця

·         Центр підтримки та проведення олімпіад  школярів з використанням можливостей  TERNET

·         Вінницький міський центр дистанційної освіти