Всеукраїнський тиждень права в освітньому закладі

У 1950 році Генеральна Асамблея ООН запропонувала всім державам і зацікавленим організаціям відзначати 10 грудня як День прав людини, який знаменує річницю ухвалення Асамблеєю ООН Загальної декларації прав людини в 1948 році.
             До поняття «права людини» людство прийшло не відразу. Вперше про права особистості заговорили французькі просвітителі Вольтер і Жан Жак Руссо. Пройшло ще майже два сторіччя, перш ніж людство дозріло до прийняття загального кодексу прав людини. 10 грудня 1948 року Організація Об'єднаних Націй прийняла Загальну декларацію прав людини, що проголошує права людини і громадянина. У Декларації заявлено також, що всі люди мають рівні права, які не залежать від їх особистих відмінностей і від різниці в політичних системах їх країн. Декларація не носить обов'язкового характеру. В основу документа були покладені всі напрацювання людської думки, які були на той момент з даного питання. Це був перший досвід колективної розробки універсального документа з прав людини.
             Важливо, щоб кожна людина знала свої права, щоб ці права стали цінністю, визнаною і державою, і суспільством.  Рішення цієї задачі залежить від якісної роботи державних органів влади, освітніх установ, засобів масової інформації і всіх структур громадянського суспільства.

От і в нашому закладі  традиційно проводиться  Всеукраїнський тиждень правових знань. У цьому році він розпочався у понеділок, 10 грудня. Першими свої знання у галузі прав людини демонстрували учні 9-А класу, які взяли участь у міському тематичному конкурсі КВК.  Учні НВК стали активними учасниками уроку з права на тему: «Конституційні права і свободи людини і громадянина» ( 5-11 класи), «Правова абетка»( 1-4 класи). Впродовж тижня здобувачі освіти  старших класів мали зустрічі із працівниками правоохоронних органів, відбулися тематичні екскурсії до РВ УМВС України у Вінницькій області, районного центру надання адміністративних послуг при Гайсинській РДА та районного відділу державної виконавчої служби головного територіального управління юстиції у Вінницькій області. У якості підсумка тижня між учнями 9 класів НВК був проведений правовий брейн-ринг, який організував учитель правознавства Прокофєв Олександр Владиславович.

13.12.2018 | Aдмін