Новини

    Радіолінійка, приурочена 72 річниці визволення України від німецько - фашистських загарбників

         

    Вед.1 Однією із найжахливих сторінок ХХ століття є Друга світова війна 1939-1945 рр., яка торкнулася і нашої країни. Саме під час цієї війни розпочалось довге і криваве протистояння наших співвітчизників за визволення нашої держави. Тяжкий шлях визволення України тривав з 1942 до 1944 рр., попри гіркоту поразок ми вирвали перемогу у ворога звільнивши нашу державу.

    Вед. 2 28 жовтня вся Україна відзначає річницю визволення від німецько-фашистських загарбників.  72 років тому останній фашист покинув землю нашої Батьківщини.



    Вед.1 Але до цього дня потрібно було пройти кілометри шляху, спочатку відступаючи, залишаючи фашистові наші краї, але потім з новими силами, зібравшись кинутися на ворога знову і вже гнати їх до кордону незупиняючись.

    Вед.2 Україна.  Її безкрайні поля, зелені ліси і гори, блакитний Дніпро, все  вразила пухлина фашистської чуми.  Скільки українських хлопців і дівчат пішли на фронт, щоб захищати свою країну.

    Вед.1 Людина і метал, що міцніше? Що сильніше? Перемогла людина, але якою ціною? Як багато їх залишилося там, на полях, в низинах, в лісах і болотах! А скількох пам'ятають тільки самі близькі люди, не завжди знаючи, під яким обеліском, в якому краю похований син, чоловік, батько, дідусь...

     Вед.2 Давайте вшануємо пам'ять загиблих у тій війні, недоживших до Перемоги,  тих хто кожним своїм кроком наближав День Перемоги.

    ХВИЛИНА МОВЧАННЯ

    Вед.1 Ще живуть на світі люди, які дали цей урок всьому людству.

    Вед. 2 Ще можна глянути в їхні обличчя, їхні очі, почути їх прості, нехитрі розповіді про ті часи..

    Вед. 1 Звичайно, історики можуть скрупульозно порахувати кількість дивізій, які брали участь у тій чи іншому битві, кількість спалених сіл, зруйнованих міст..

    Вед. 2 Але не вони можуть розповісти, що відчувала семирічна дівчинка, на очах якої бомбою розірвало мати.

    Вед. 1 Про що думав голодний 10-річний хлопчик у спаленому українському селі , дивлячись на трупи своїх рідних.

    Вед. 2 Про це можуть розповісти вони самі. Ті, хто бачив цю війну.

    Вед. 1 Ті, хто вижив в тій війну. Ті, хто ще живі.

    Вед. 2 З кожним роком їх стає все менше і менше ветеранів Великої Вітчизняної. Що вони для нас? Задумайтеся. Зрозумійте. Без них не було б зараз синього неба, ясного сонця, зеленого лугу ...

    Вед. 1 (пауза) Не було б тебе, мене...

    І найкраще, що ми можемо зробити для них - знати і пам'ятати.

     

     



    31.10.2016 | Aдмін

    Вернутись назад